Bugun...
SON DAKİKA

Seçim Öncesi Kırşehir'de S Plaka Mağdurları Harekete Geçiyor: Çözüm Bekleniyor!

Kırşehir'de Seçim Öncesi Verilen Sözler Havaya Uçtu: S Plaka Mağdurları Çaresiz! Kırşehir Belediyesi tarafından araca takılı olmayan 51 servis plakasının iptali sonrası mağdur olan servis şoförleri, seçim öncesi verilen vaatlerin tutulmadığını ve işsiz kaldıklarını söylüyor.
facebook-paylas
 Tarih: 14-05-2024 12:03:42

Seçim Öncesi Kırşehir'de S Plaka Mağdurları Harekete Geçiyor: Çözüm Bekleniyor!

 

Seçim Öncesi Kırşehir'de S Plaka Mağdurları Harekete Geçiyor: Çözüm Bekleniyor!

 

Kırşehir'de Seçim Öncesi Verilen Sözler Havaya Uçtu: S Plaka Mağdurları Çaresiz!

Kırşehir Belediyesi tarafından araca takılı olmayan 51 servis plakasının iptali sonrası mağdur olan servis şoförleri, seçim öncesi verilen vaatlerin tutulmadığını ve işsiz kaldıklarını söylüyor.

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala yaşanan bu durum karşısında çaresizliklerini dile getiren servisçiler, mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere sesleniyor.

Seçimden 5 Gün Önce Verilen Söz:

Mahalli İdareler Seçimlerinden 5 gün önce Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde toplanan esnaflara Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu'nun mağduriyet yaşanmayacağına dair söz verdiği iddia ediliyor.

Servisçiler Aldatıldıklarını Savunuyor:

5 yıl önce 60 liraya plaka alan Mustafa Öztürk, "Belediye Başkanı bizi yanıltarak plakalarımızı aldı. Böyle ticari ahlak olmaz. Yanında müdürüyle seçim öncesi söz verdi, seçimden sonra da encümen kararıyla plakaları iptal etti" dedi.

Güvenip İşsiz Kaldılar:

Emre Kanalmaz da, yaşanan süreçte belediye başkanına güvendiğini ve yanıldığını söyleyerek, "Seçimler öncesinde servisçi esnafı toplayıp mağdur etmeyeceğini söylemesine rağmen biz ‘S’ plaka mağduru olduk. Sürenin tekrar uzamasını istediğini söyleyen Selehattin Ekicioğlu’na güvenmiştik" diye konuştu.

Mağduriyet ve Zarar:

Verilen vaatlerin ardından işsiz kaldıklarını belirten Eşref Ersoy ise, "Benim iki çocuğum var şuan için işsiz geziyor. İşimiz var ama bizler bu durumda mağdur edildik. Aynı durumu dolmuşçuluk tada gördük. Belediye otobüsleri 8-9 liraya öğrenci taşıyor. Okullar önünde istedikleri gibi indi-bindi de yapabiliyorlar. Belediye kendisi de zarar ediyor" ifadelerini kullandı.

Çaresizlik ve Talep:

"Halkın yanında iken halkı karşısına aldı" diyen Olcay Deniz ise çok büyük zarara uğratıldıklarının altını çizdi. Mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerden acil çözüm bekleyen servisçiler, seslerini duyurmaya çalışıyor.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI